25410 81130 / Ξάνθη / Επικοινωνία

Β Δημοτικού - 14 Ιουνίου 2024

Project

• Μοιράστηκαν οι στολές των κοριτσιών. Να τις δοκιμάσετε στο σπίτι και να τις φέρετε το απόγευμα στη γιορτή. Μην τις ξεχάσετε!!!
    • Το κόστος των στολών είναι 30 ευρώ. Παρακαλώ πολύ, να τα φέρετε αύριο (Μαριλένα και Δήμητρα).
    • Να ξέρετε ΤΕΛΕΙΑ τα λογάκια σας για το θεατρικό της τελικής γιορτής.
  • Δόθηκαν οι βαθμοί του Γ’ Τριμήνου στους μαθητές.
  • Να κάνετε και μόνοι σας εξάσκηση στο σπίτι τις χορογραφίες που μαθαίνετε και οτιδήποτε άλλο χρειάζεται για τη γιορτή (αγγλικά και χορωδία)

ΡΟΥΧΑ ΓΙΟΡΤΗΣ:

Κορίτσια: λευκό μπλουζάκι (χωρίς στάμπες), μαύρη φούστα, άσπρο αθλητικό και το μαλλί πιασμένο πίσω με δύο πλεξούδες

Αγόρια: λευκό μπλουζάκι (χωρίς στάμπες), μαύρη βερμούδα (χωρίς σκισίματα) και άσπρο αθλητικό

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την Παρασκευή 14/6 στην τελική γιορτή μπορείτε, προαιρετικά, να φέρετε για τον μπουφέ κάποιο φαγητό ή γλυκό της αρεσκείας σας.

Την Παρασκευή 14/6 το απόγευμα στις 7 η ώρα, θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου μας η τελική καλοκαιρινή μας γιορτή!
Σας περιμένουμε όλους!

Καλό καλοκαίρι, να ξεκουραστείτε και να περάσετε υπέροχα!

Παρακαλούνται οι μαθητές την ημέρα της γιορτής να φοράνε ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΤΩΝ ΑΓΓΛΙΚΩΝ τα ίδια με τις υπόλοιπες δράσεις της τάξης τους:

ΡΟΥΧΑ ΓΙΟΡΤΗΣ:

Επίσης να έχουν μαζί τους: ΚΑΠΕΛΟ, ΓΥΑΛΙΑ ΗΛΙΟΥ