25410 81130 / Ξάνθη / Επικοινωνία

Γ Δημοτικού - 5 Ιουνίου 2024

• Γράψαμε άγνωστη ορθογραφία.
  • Γράψαμε κριτήριο αξιολόγησης.

ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ

• Αύριο, οι μαθητές θα προσέλθουν στις 07:45 στον χώρο απέναντι από το γήπεδο του Α.Ο.Ξ. Στις 08.00 θα γίνει η αναχώρηση με λεωφορεία του σχολείου. Να φορούν και να έχουν μαζί τους αθλητικά παπούτσια, καπέλο, αλλαξιά, αντηλιακό, λίγα χρήματα για πιθανή αγορά από το κυλικείο της κατασκήνωσης και κάτι απλό για πρωινό.
  • Όσοι επιθυμούν, θα κολυμπήσουν στην ελεγχόμενη θαλάσσια περιοχή της κατασκήνωσης με την επίβλεψη των δασκάλων. Για το λόγο αυτό θα πρέπει να έχουν μία τσάντα με τα θαλασσινά τους (μαγιό, σαγιονάρες, πετσέτα, αντηλιακό, μπρατσάκια κ.τ.λ).
  • Νωρίς το απόγευμα τα λεωφορεία θα φέρουν όλους τους μαθητές απέναντι από το γήπεδο του Α.Ο.Ξ απ’ όπου θα τους παραλάβουν οι γονείς τους στις 17:00 περίπου.
    Παρακαλούμε τους γονείς και κηδεμόνες να περιμένουν τα παιδιά τους.

Τηλέφωνο δασκάλας : 6985810820

• Μοιράστηκαν λόγια για την γιορτή. Παρακαλώ να τα μάθετε το συντομότερο και να τα έχετε μαζί σας καθημερινά.
  • Την Παρασκευή 14/6 το απόγευμα στις 7 θα πραγματοποιηθεί η σχολική μας γιορτή.

• Παρακαλώ να γράψετε τα νούμερα που φοράτε στην μπλούζα και στο παντελόνι σε ένα χαρτάκι και να μου το φέρετε αύριο.
  • Σύντομα θα ενημερωθείτε και για τα ρούχα.

Παρασκευή 7/6 και Δευτέρα 10/6 δεν έχουμε σχολείο λόγω των εκλογών.