25410 81130 / Ξάνθη / Επικοινωνία

Γ Δημοτικού - 11 Ιουνίου 2024

• Ασκήσεις στο αντιγραφής.

• Ασκήσεις στο πράσινο τετράδιο.
  • Γράψαμε κριτήριο αξιολόγησης.

Παρακαλώ για αύριο να έχετε μαζί σας μια μεγάλη σακούλα για να μαζέψουμε τα πράγματα που έχουμε στα ράφια μας.
ΔΕ χρειάζεται να έχετε μεγάλη τσάντα μαζί σας. Αρκεί να έχετε μία μικρή τσάντα με τα απαραίτητα φαγητό, καπέλο, νερό, αντηλιακό, μια μικρή κασετίνα με ένα μολύβι και μία γόμα.

Μοιράστηκαν υπεύθυνες δηλώσεις σχετικά με την δεύτερη γλώσσα που επιθυμείτε να παρακολουθήσετε στην Δ’ τάξη.
Παρακαλώ να επιλέξετε την γλώσσα (γαλλικά-γερμανικά) και να μου το επιστρέψετε το συντομότερο.

Project

• Σύντομα θα ενημερωθείτε για το κόστος των ρούχων.
  • Μοιράστηκαν λόγια για την γιορτή.
    Παρακαλώ να τα μάθετε το συντομότερο και να τα έχετε μαζί σας καθημερινά.

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,
θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την Παρασκευή 14/6 στις 7 το απόγευμα, θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου μας η καλοκαιρινή μας γιορτή!

Στην τελική γιορτή μπορείτε, προαιρετικά, να φέρετε για τον μπουφέ κάποιο φαγητό ή γλυκό της αρεσκείας σας.

Σας περιμένουμε όλους!

Παρακαλούνται οι μαθητές, την ημέρα της γιορτής, να φοράνε λευκό σύνολο (λευκό αμάνικο και λευκό σορτσάκι- παπούτσια αθλητικά). Επίσης, να προμηθευτείτε ομπρέλες παιδικές με μπαστούνι όσοι/ες δεν έχετε αγοράσει ακόμα.