25410 81130 / Ξάνθη / Επικοινωνία

Ορθογραφία

Corpus γοργόνα σελ. 9

Corpus μολυβάκι σελ. 11

Διαγνωστικό φυλλάδιο γλώσσας που έμεινε στο σχολείο για την αυριανή άγνωστη ορθογραφία.

ΒΜ σελ. 143 – ολοκληρώσαμε το βιβλίο

Σημειώσεις

• ΤΙΠΟΤΑ για το σπίτι

• Αύριο θα γράψουμε άγνωστη ορθογραφία που θα την εκφωνώ στα παιδιά στο διαγνωστικό φυλλάδιο (έμεινε στο σχολείο) και θα ασχοληθούμε με το πρότζεκτ της τελικής γιορτής.

• Παρακαλώ αύριο να έχετε μαζί σας μαρκαδόρους και κυρίως το χρώμα βεραμαν-γαλαζοπράσινο.

• Σήμερα τα παιδιά πήραν σπίτι τα πράγματα που είχαν κάτω από το θρανίο.

Σημαντικά

Παρακαλώ πολύ ΑΥΡΙΟ να έχετε μαζί σας μια μικρή τσαντούλα (με κασετίνα, μαρκαδόρους, φαγητό και οπωσδήποτε καπέλο) και μια μεγάλη σακούλα, για να μαζέψουμε τα πράγματα-κουτιά που έχουμε στα ράφια μας.

Την Παρασκευή 14/6 το απόγευμα στις 7 η ώρα, θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου μας η τελική καλοκαιρινή μας γιορτή!

Σας περιμένουμε όλους!

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την Παρασκευή 14/6 στην τελική γιορτή μπορείτε (προαιρετικά) να φέρετε για τον μπουφέ κάποιο φαγητό ή γλυκό της αρεσκείας σας.

Παρακαλούνται οι μαθητές, την ημέρα της γιορτής, να φοράνε αμάνικο μπλουζάκι και σορτσάκι. Επίσης να έχουν μαζί τους καπέλο και γυαλιά ηλίου.