25410 81130 / Ξάνθη / Επικοινωνία

Α Δημοτικού - 14 Ιουνίου 2024

Οδηγίες

Σήμερα τα κορίτσια μας πήραν τις στολές τους. Όσοι δεν φέρατε τα χρήματα 30€ παρακαλώ να τακτοποιήσετε την πληρωμή στην γιορτή.

Σήμερα μοιράστηκαν στα παιδιά εντυπές οι αξιολογήσεις της φετινής σχολικής χρονιάς σε άσπρο φάκελο με το όνομά τους.

• Συμμετέχουν όλα τα παιδιά και στα 2 χορευτικά!

• Θα έρθουν στο σχολείο με τα ρούχα χορευτικού αγγλικών, διότι θα γίνει πρώτο και μετά θα τα βοηθήσουμε να αλλάξουν οι γονείς και οι δασκάλες και να βάλουν τα ρούχα ή τις στολές του βασικού χορευτικού, που θα έχετε μαζί σας.

ΒΑΣΙΚΟ ΧΟΡΕΥΤΙΚΟ

Κορίτσια:

Ρούχα: Το κόστος των στολών βασικού χορευτικού είναι 30 ευρώ. Παρακαλώ πολύ, να τα φέρετε ΑΥΡΙΟ ακριβώς!

Παπούτσια: όλες λευκά ή ροζ μπαλαρινάκια (μπαλέτου ή εμπορίου)

Μαλλιά:

Κάτια και Ντενίζ -> κότσο ψηλά πάνω «Φρίντα Κάλο»

Μασάλ και Λυδία -> πιασμένα πίσω «Το κορίτσι με το μαργαριταρένιο σκουλαρίκι»

Ευθαλία και Αριάδνη  -> 2 κοτσιδάκια-πλεξούδες «Το αστέρι του Ντεγκά»

Σοφία και Θωμαή ->2 τουφάκια πιασμένα πίσω και τα υπόλοιπα κάτω «Η Ελλάς ευγνωμονούσα»

Ελένη και Ασού -> κότσο χαμηλό πίσω «Αντέλ του Κλιμτ»

Αγόρια :

λευκό κοντομάνικο μπλουζάκι (χωρίς στάμπα ή γράμματα)

λευκό παντελόνι μακρύ (χωρίς σκισίματα)

λευκό αθλητικό παπούτσι

ΡΟΥΧΑ ΓΙΟΡΤΗΣ ΑΓΓΛΙΚΩΝ:

Κορίτσια: λευκό μπλουζάκι  κοντομάνικο (χωρίς στάμπες), μαύρη φούστα, άσπρο αθλητικό.

Αγόρια: λευκό μπλουζάκι κοντομάνικο (χωρίς στάμπες), μαύρη βερμούδα (χωρίς σκισίματα) και άσπρο αθλητικό

Υπενθύμιση!

Σήμερα Παρασκευή 14/6 το απόγευμα στις 7 , θα πραγματοποιηθεί στο χώρο του σχολείου μας η τελική καλοκαιρινή μας γιορτή!

Σας περιμένουμε όλους!

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι την Παρασκευή 14/6 στην τελική γιορτή μπορείτε (προαιρετικά) να φέρετε για τον μπουφέ κάποιο φαγητό ή γλυκό της αρεσκείας σας.

Καλό  και διασκεδαστικό καλοκαίρι σε όλους !!!