ΑΞΙΟΝ camp 2014

summercamp14-front

Το Καλοκαίρι πλησιάζει και το ΑΞΙΟΝ δηλώνει για μια ακόμη φορά παρών και έτοιμο για παιχνίδι, διασκέδαση και γνώση με το ΑΞΙΟΝ camp 2014

Βασικός σκοπός του προγράμματος και φέτος είναι ο συνδυασμός του παιχνιδιού με τη γνώση. Μπάνιο στη θάλασσα, αθλητικό παιχνίδι στις εγκαταστάσεις των σχολείων μας αλλά και εκπαίδευση μέσα από μια σειρά ειδικά σχεδιασμένων δραστηριοτήτων ανάλογα την ηλικία των παιδιών.

Το πρόγραμμα θα λειτουργήσει για 4 εβδομάδες αμέσως μετά τη λήξη του σχολικού έτους των νηπιαγωγείων και δημοτικών:

• 16-20 Ιουνίου
  • 23-27 Ιουνίου
  • 30 Ιουνίου – 4 Ιουλίου
  • 7-11 Ιουλίου

Φέτος το πρόγραμμα αποκτά μεγαλύτερη ευελιξία, καθώς οι εβδομάδες δεν θα έχουν προκαθορισμένη δραστηριότητα. Οι δραστηριότητες θα καθοριστούν αφού συγκεντρώσουμε τις επιλογές των παιδιών που θα συμμετάσχουν. Επιπλέον, φέτος υπάρχει η δυνατότητα να λειτουργήσουν δύο δραστηριότητες παράλληλα την ίδια εβδομάδα.

Στις δραστηριότητες που είχαμε μέχρι τώρα:

• Ρομποτική
  • Αρχαιολογία
  • Μαθηματικά και
  • Αγγλικά

προσθέτουμε άλλες δύο δραστηριότητες:

• Ρομποτική για προχωρημένους
  • Φυσικές επιστήμες

Το ΑΞΙΟΝ camp απευθύνεται σε παιδιά νηπιαγωγείου και δημοτικού και μπορούν να συμμετάσχουν τα παιδιά όλων των σχολείων της περιοχής μας, της Χρυσούπολης και της Κομοτηνής.

Τοκαθημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει:

• Παραλαβή των παιδιών από τα σπίτια τους με σχολικά λεωφορεία του ΑΞΙΟΝ
  • Άφιξη στο ΑΞΙΟΝ στις 8:30
  • Πρωινό
  • Ζώνη αθλητικού παιχνιδιού 8:50-11:00
  • Ζώνη Α δραστηριότητας 11:20-13:00
  • Μεσημεριανό Γεύμα
  • Ζώνη Β δραστηριότητας 13:40-14:30
  • Αναχώρηση από το ΑΞΙΟΝ στις 14:30

Σε πρίπτωση μπάνιου στη θάλασσα ή επίσκεψης σε κάποιο αρχαιολογικό χώρο ή μουσείο, το πρόγραμμα θα μεταβάλλεται ανάλογα.

Η τιμή ανά εβδομάδα είναι 100€.

Ειδικές τιμές γίνονται:

• στα αδέλφια: 85€
  • στη συμμετοχή για 2η εβδομάδα: 90€
  • στη συμμετοχή για 3η ή 4η εβδομάδα: 80€
  • στους μαθητές του ΑΞΙΟΝ: 85€

Καλό θα ήταν να δηλώσετε συμμετοχή όσο το δυνατόν πιο σύντομα ώστε να προγραμματίσουμε τις δραστηριότητες που θα λειτουργήσον σε κάθε εβδομάδα.

Πληροφορίες και εγγραφές:

• Στη γραμματεία των σχολείων
  • Στα τηλέφωνα 25410 81130 & 81520
  • Στο e-mail: camp@axion.edu.gr

Υπεύθυνος του προγράμματος είναι ο κ. Μαυρίδης Ανέστης, δρ Ηλεκτρολόγος Μηχανικός & Μηχανικός Η/Υ, υπεύθυνος πληροφορικής & επικοινωνιών του ΑΞΙΟΝ.